فرداد
پنج‌شنبه , فوریه 20 2020
سرخط خبرها
خانه / پیاز خشک / نحوه تهیه پیاز خشک چگونه است

نحوه تهیه پیاز خشک چگونه است

بسیاری از کسانی که برای اولین بار پیاز خشک را می بینند بسیار سوال برایشان پیش می آید که پیاز خشک چگونه تهیه شده است؟ پیاز از جمله محصولاتی است که آب فراوانی دارد و شاید 90% از آن را آب تشکیل می دهد، بنابراین برای این که بتوانید یک کیلو پیاز خشک تهیه کنید بهتر است 10 الی 15 کیلو پیاز وجود داشته باشد تا بتوان این محصول را تهیه نمود. در خشک کن های صنعتی که تنوع زیادی هم دارد بسته به کیفیت و نوع تیغه آن محصولی از جمله ریز یا درشت خلالی، حلقوی و یا مخصوص آسیاب تهیه می شود.

تولید پیاز صنعتی
تولید پیاز صنعتی

برای این که بتوان پیاز خشک مرغوبی را تولید و به بازار عرضه کنیم که با یک نگاه مشتری آن را انتخاب نماید بهتر است در درجه اول پس از ورود پیاز خام به انبار آن را شست و شو دهیم سپس سروته آن را می گیریم و پوست گیری انجام می شود، لازم به ذکر است برای تهیه پیاز خشک مخصوص آسیاب پوست پیاز گرفته نمی شود و هزینه تهیه آن کمتر می باشد.
سپس پیازهای پوست گیری شده را توسط تیغه های مختلف مانند حلقوی(هلالی) و خلالی اسلایس می کنیم که بستگی به سلیقه مشتری دارد که بیشتر مشتریان بیشتر خلالی را می پسندند چرا که برای سرخ کردن و تزئین از آن بسیار استفاده می شود. پیاز باعث کند شدن تیغه ها هم می شود که بهتر است حواستان به این موضوع باشد. بعشی از تولیدکنندگان هم از آب اوزون برای شست و شو استفاده می کنند.

تولید پیاز خشک صنعتی
تولید پیاز خشک صنعتی

بیشتر پیاز خشک های موجود در بازار دارای رطوبت 5% هستند که متعادل و مناسب آسیاب است و گوله گوله نمی شود، ولی بعضی از تولیدکنندگان برای اطمینان بیشتر درصد آن را کمتر می گیرند تا خیال خودشان و خریدار از این بابت راحت شود. پیاز خشک اگر مدت زمان بیشتری را در دستگاه بماند رنگ آن به طلایی تغییر می کند ولی بهتر است برای بسته بندی و آسیاب رنگ آن سفید باشد چرا که مشتری پسند تر است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: امیر خداوردی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127122687
شماره ثابت: 02171053169
فکس: 02143857503
آدرس کانال: fardadfood@
پست الکترونیکی: fardadfoods@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت پیاز خشک

قیمت پیاز خشک عمده ممتاز کرمان

آیا می دانستید پیاز خشک عمده که در استان کرمان به صورت تهیه و عرضه …

تماس با ما درباره ما