پودر سیر غذای مرغ در بازار داخلی

پس از ممنوع شدن مصرف انتی بیوتیک ها در پرورش مرغها، بازار این نوع مواد به تلاطم افتاد اما موادی مانند پودر سیر غذای مرغ در بازار داخلی رشد خوبی پیدا کرده و مرغ داری ها سعی کردند از مواد جایگزین در پرورش مرغ ها استفاده کنند که کمترین خطر و بیشترین رشد و سلامتی را برای مرغ ها داشته باشد. این ممنوعیت باعث شد تا پرورش دهندگان مرغ و طیور به سمت استفاده کردن از گیاهان دارویی متمایل شوند و در تغذیه طیور از این مواد استفاده کنند. سیر از جمله گیاهان دارویی است که به عنوان مکمل غذایی طیور و برطرف کننده بسیاری از بیماری های آنها مورد توجه کارشناسان این حوزه قرار گرفت. پس از مشخص شدن نتایج فوق العاده درمانی و انرزی زا بودن برای مرغ ها، مصرف آن در مرغداری ها رایج شد، که آن را به صورت پودر سیر غذای مرغ در بسته بندی های مختلف یا فله ای در بازار داخلی می توان تهیه کرد.

پودر سیر غذای مرغ در بازار داخلی

فرآورده های پودر سیر برای مسمومیت کبدی طیور

فرآورده های پودر سیر برای مسمومیت کبدی طیورفراورده های حاصل از سیر که معمولا به صورت پودر و انواع مکمل های غذایی پرندگان در بازار یافت می شود از جمله فراورده هایی است که می توان برای رفع مسمومیت کبدی طیور استفاده نمود.

این نوع مسمومیت ها که ناشی از موارد زیادی مانند؛

  • آفلاتوکسین
  • باکتری بوتولیسم
  • دریافت کلسیم مازاد
  • مسمومیت ناشی از گاز کربن دی اکسید
  • مسمومیت ناشی از وجود مس، سرب، جیوه در مواد غذایی
  • مسمویت ناشی از انواع باکتری های غذایی و…

می باشند در اکثر مرغداری های کشور به چشم می خورد و پرورش دهندگان طیور با ان درگیر هستند.

درصورتی که پرورش دهند گان طیور مراقبت کامل در تهیه مواد غذایی نداشته باشند و در بین برنامه غذایی پرورشی خود از گیاهان دارویی مانند سیر و زردچوبه استفاده نکنند با آمار تلفات زیادی هر ساله روبه رو خواهند شد.

امروزه نتایج مختلف پژوهشی در پرورش مرغ های گوشتی نشان داده است که مصرف مقادیر زیاد سیر در در مواد غذایی مرغها چه به صورت خام خرد شده یا پودر شده می تواند تاثیر زیادی را در پی داشته باشد.

فروش ویژه جیره پودر سیر طیور

فروش ویژه جیره پودر سیر طیورامروزه در برنامه غذایی مرغداری ها جیره پودر سیر طیور به وفور دیده می شود. اگر چه استفاده کردن از سیر به صورت خام تاثیر بیشتری در رشد پرندگان طبق تحقیقات انجام شده دارد ولی استفاده از پودر ان برای مرغداری ها آسانتر  بوده و تمایل بیشتری برای خرید آن دارند.

استقبال خوب پروش دهندگان طیور برای خرید پودر سیر باعث شده که در فروش های ویژه این محصول، عرضه کنندگان محصولات خود را با بسته بندی های متنوع به بازار ارائه کنند. مشتریان هم می توانند پور سیر را به صورت جزئی یا کلی و عمده تهیه کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما